EURO 2016 se blíží

Vytvořit: 06/03/2016 - 11:10

Tak už je to tady. Dva roky bojovaly národy o možnost si zahrát na nejprestižnějším turnaji v Evropě. Pro ty úspěšné to nyní začíná. Už za týden vypukne EURO 2016 konané na deseti stadionech od severu Francie až po jižní pláže.

Poprvé v historii této soutěže se představí 24 mužstev. Budou hrát v šesti skupinách po čtyřech. První dva týmy postoupí přímo do osmifinále a doplní je čtyři nejlepší z třetích míst. Úvodní zápas spojený s ceremoniálem začíná 10. června 2016 na Stade de France v Paříží v 21.00 SEČ. Finále se pak bude hrát přesně za měsíc 10. července 2016 na stejném stadionu ve stejný čas.

Za rozšířením EURO na 24 týmů stojí Michelle Platini. Díky němu dostaly možnost se ho zúčastnit i takové týmy, co nebývají pravidelnými účastníky vrcholných akcí. Mezi takové můžeme zařadit Severní Irsko, Albánii, Wales nebo Island. Ti se účastní vůbec poprvé v jejich historii. Naopak v sítu kvalifikace, překvapivě uvízlo Holandsko.

Mezi největší favority bude patřit domácí Francie, Mistři světa z Německa, silná Belgie či v posledních letech veleúspěšné Španělsko. Mezi ty, co budou asi tahat za kratší konec, můžeme zařadit Severní Irsko, Albánii nebo Slovensko. Na každém šampionátu se vždy najde nějaké překvapení. „Černými koni“ turnaje by mohlo být Rumunsko, Wales nebo Rakousko.
A jak se vidí naše šance? Sázkové kanceláře (TipSport) uvádí kurz na naše vítězství 100:1, což nám papírově moc šancí nedává. Se stejným kurzem půjde do boje například také Island. Jaká bude skutečnost, ukáže až následujících 30 dní.

Všechni milovníci fotbalu, máme se na co těšit. Takže hurá do Francie a nebo u televize fanděme našim a dobrému fotbalu.