Portugalsku trefil postup Ronaldo. Překvapivě končí Rakousko

Vytvořit: 06/23/2016 - 05:56
Ronaldo v dresu Portugalska

Výborné výkony předvádí Maďarsko, jenž se účastnilo zatím největší přehlídky gólů s Portugalskem

Maďarsko - Portugalsko 3:3 (1:1)
19. Z. Gera , 47. B. Dzsudzsák , 55. B. Dzsudzsák - 42. Nani, 50. a 62. C. Ronaldo
 
Muž zápasu: Ronaldo
 
Sestava Maďarsko: G. Király - Á. Lang , R. Guzmics , R. Juhász , M. Korhut - B. Dzsudzsák , Z. Gera (46. B. Bese ), Á. Elek , Á. Pintér , G. Lovrencsics (83. Z. Stieber ) - Á. Szalai (70. K. Németh )
Sestava Portugalsko: R. Patrício - Vieirinha , Pepe , R. Carvalho , Eliseu - A. Gomés (61. R. Quaresma ), W. Carvalho , J. Moutinho (46. R. Sánches ), J. Mário - C. Ronaldo , Nani (81. D. Pereira )
 
Portugalsko vstupovalo do zápasu s dvěma remízami a k postupu potřebovalo vyhrát. Za jistých okolností jim stačil i bod. Poslední okolnost byla, že Rakousko nesmí vyhrát. Zápasy se hrály, ale souběžně, tak taktizovat moc nešlo.
 
Maďarsko patři k příjemným překvapením šampionátu a dokázalo to i v zápase s Portugalskem. Ač měl hvězdný Ronaldo svůj den, tak stejně Portugalaci jenom dotahovali. Ke konci tempo už polevilo, asi i pod vědomím toho, že Portugalcům stačí k postupu i remíza.
 
TABULKA SKUPINY F
 
Island - Rakousko 2:1 (1:0)
18. J. Bödvarsson , 90. A. Traustason - 60. A. Schöpf
 
Muž zápasu: -
 
Sestava Island: H. Halldorsson - B. Saevarsson , K. Árnason , R. Sigurdsson , A. Skúlason - J. Gudmundsson (86. S. Ingason ), A. Gunnarsson , G. Sigurdsson , B. Bjarnason - J. Bödvarsson (71. T. Bjarnason ), K. Sigthórsson (80. A. Traustason )
Sestava Rakousko: R. Almer - A. Dragovič , S. Prödl (46. A. Schöpf ), M. Hinteregger , C. Fuchs - F. Klein , S. Ilsanker (46. M. Janko ), D. Alaba , J. Baumgartlinger , M. Arnautovic - M. Sabitzer (78. J. Jantscher )
 
Rakousko nepřekročilo svů stín. Kvalifikací prošli jako nůž máslem, ale na EURU získali pouze bod za remízu s Portugalskem. I tak v posledním zápase měli šanci postoupit. Ale houževnatý Island jim to nedovolil a v nastaveném čase dokonce rozhodl o svém vítězství. Rakousko jede domů.
 
TABULKA SKUPINY F