Skvělý Bale zajistil postup Walesu

Vytvořit: 06/21/2016 - 17:33
Radost Slovenska na probíhajícím EURO 2016 -- zdroj: www.wtop.com

Britské ostrovy slaví dvojí úspěch

Rusko - Wales 0:3 (0:2)
11. A. Ramsey, 20. N. Taylor, 67. G. Bale
 
Muž zápasu: Bale
 
Sestava Rusko: I. Akinfejev - I. Smolnikov, Vasilij Berezuckij (46. Alexej Berezuckij), S. Ignaševič, D. Kombarov - F. Smolov (70. A. Samedov), P. Mamajev, R. Širokov (52. A. Golovin), D. Glušakov, A. Kokorin - A. Dzjuba
Sestava Wales: W. Hennessey - C. Gunter, J. Chester, Ashley Williams, B. Davies, N. Taylor - J. Allen (74. D. Edwards), J. Ledley (76. A. King), A. Ramsey - G. Bale (83. S. Church), S. Vokes
 
V posledním zápase by jenom výhra dala šanci Rusku na postup. Ovšem to totálně propadlo, a proti parádně rozjetému Walesu nemělo šanci. Pojistku na postup vstřelil Bale a stal se zatím se třemi brankami nejlepším střelcem EURA 2016. A když v zápase mezi Slovenskem a Anglií gól nepadl, postoupil Wales překvapivě z prvního místa.
 
TABULKA SKUPINY B
 
Slovensko - Anglie 0:0
 
Muž zápasu: Kozáčik
 
Sestava Slovensko: M. Kozáčik - P. Pekarík, M. Škrtel, J. Ďurica, T. Hubočan - R. Mak, J. Kucka, M. Hamšík, V. Pečovský (66. N. Gyömbér), V. Weiss ml. (78. M. Škriniar) - O. Duda (57. D. Švento)
Sestava Anglie: J. Hart - N. Clyne, G. Cahill, C. Smalling, R. Bertrand - J. Henderson, E. Dier, J. Wilshere (56. W. Rooney) - A. Lallana (60. D. Alli), J. Vardy, D. Sturridge (76. H. Kane)
 
Slovensko zvládlo defenzivní taktiku na výbornou. A nebyla to urputná defenzíva bez nápadu a s odkopy. Dokázali se vykombinovat a občas vystrčit růžky. Anglie celou dobu talčila, ale když už se dostalo do solidní šance, tak Slováky podržel výborný Kozáčik. Remíza stačila Anglii k postupu a Slovensko musí ještě čekat.
 
TABULKA SKUPINY B